Kayseri’de 2 kardeşten birini öldürüp, diğerini yaralayan sanığa müebbet hapis

DHA

Geçen yıl 13 Aralık’ta Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Osmanlı Mahallesi Reisoğlu Caddesi’nde, iki grup arasında çocukların kavgası nedeniyle çıkan tartışma, kısa sürede büyüyerek, bıçaklı kavgaya dönüştü.

Kardeşlerden biri hayatını kaybetti

Kavgada Resul İbaokurgil(30), Sedat Daşdemir(30) ile kardeşi Ramazan Daşdemir’i bıçakladı. Çağırılan ambulansla hastaneye kaldırılan yaralılardan, boğazına bıçak darbesi alan Sedat Daşdemir, kurtarılamadı. Ramazan Daşdemir ise tedavisinin ardından taburcu edildi. Olayın ardından gözaltına alınan Resul İbaokurgil ise tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmanın ardından iddianame hazırlanarak dava açıldı. Kayseri 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 3’üncü duruşmasında sanık Resul İbaokurgil ve avukatı hazır bulunurken, şikayetçi ve tutuksuz sanıklar Vedat ve Ramazan Daşdemir kardeşler duruşmaya katılmadı.

“Aileme ve bana yapılan haksız bir saldırıyı defetmek istedim”

Son sözleri sorulan sanık Resul İbaokurgil,

Onların üzerine koşmadım. Eve girdiğimde aracıma saldırdılar. ‘Arabanı yakarız’ dediler. Aracıma tekme attılar. Kafamda 2 tane sopa kırdılar. Aileme ve bana yapılan haksız bir saldırıyı defetmek için böyle bir şey yaptım. Keşke evimi basmasalardı da böyle bir olay yaşanmasaydı

dedi.

Müebbet hapis cezası verildi

Mahkeme heyeti, sanık Resul İbaokurgil’i, ‘kasten adam öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasına, Ramazan Daşdemir’e yönelik eylemi nedeniyle de ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs etme’ suçundan 13 yıl hapse çarptırıp tutukluluk halinin devamına karar verdi. Heyet, tutuksuz yargılanan Ramazan Daşdemir’e ise Resul İbaokurgil’e karşı eyleminden dolayı ‘kasten yaralama’ suçundan 3 ay 22 gün, kardeşi Vedat Daşdemir’e ise aynı suçtan 2 bin 240 TL para cezası verdi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir